Relacja z wernisażu „12 życzeń”

Zielone Obrazy – Sztuka żywych roślin

W ostatnią sobotę (18.10) w NEY Gallery&Prints miał miejsce premierowy wernisaż Zielonych Obrazów. Pokaz zatytułowany „12 życzeń” zrealizowany został przy współpracy z poetką Renatą Plagą oraz fotografem Tomkiem Sikorą. Zaprezentowano dwanaście unikatowych Zielonych Obrazów, którym towarzyszyły haiku inspirowane sztuką ogrodową i filozofią ZEN.

Na otwarciu wystawy gości powitały Monika Zielińska, Nataliya Rogalska, Renata Plaga oraz Tomasz Sikora – kuratorzy projektu, którzy krótko przybliżyli gościom koncepcję wystawy i opowiedzieli o prezentowanym materiale. Każdy z wystawionych Obrazów był inny i oddawał specyficzny nastrój, emocje oraz przesłanie zawarte w poezji haiku. Zaaranżowane zarówno roślinnością tropikalną, jak i sukulentami, Zielone Obrazy tworzyły barwne aranżacje i zachwycały różnorodnością kształtów i kolorów. Połączenie sztuki i natury oraz wyrafinowanego designu to nowatorskie rozwiązanie dla współczesnego człowieka w miejskiej przestrzeni. Same wiersze powstały w efekcie odnalezienia równowagi i jednoczesnego otwarcia się na doznania płynące z głośnych metropolii. Goście mieli także okazję do zapoznania się z fotografiami Tomka Sikory, które stanowiły wielobarwne i energetyczne nawiązanie do roślinnych Zielonych Obrazów. Użycie drobnych elementów z życia codziennego oraz drewnianych skrzynek sprawiło, że zdjęcia stały się plastycznymi obrazami przestrzennymi, przełamując stereotyp klasycznej formy fotografii. Wszystkie fotografie pokazane podczas wernisażu zostały wydrukowane w NEY Prints.

Zaproszonych gości przywitano schłodzonymi kieliszkami ekologicznego Prosecco, które specjalnie dla nas przez cały wieczór serwował Miro Pianca. Wśród licznych gości, którzy pojawili się na wernisażu byli także Małgorzata Niemen, Arkadiusz Kubisiak, Andrzej Zygmuntowicz oraz Anna Borkowska.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie, a dla osób które nie miały okazji zobaczyć Zielonych Obrazów i prac Tomka Sikory mamy dobrą wiadomość. Wystawa będzie trwała jeszcze do 04 listopada w Ney Gallery & Prints. Zapraszamy!

« 1 z 6 »

Zdjęcia z wernisażu są dostępne także na Facebook’u.