Instrukcja

Postaraliśmy się, aby montaż i obsługa Zielonego Obrazu była bardzo szybka  i prosta, tak aby każdy mógł się jej podjąć. Już w kilku krokach możemy założyć swój własny ogród tropikalny lub pustynny, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznych narzędzi i w krótkim czasie.

Komplet zielonej ścianki zawiera: 

 • białą ramę formowanej ręcznie
 • filcowe wypełnienie, w formie 12 kieszonek do obsadzenia,
 • automatyczny system nawadniania z czasomierzem
 • 12 filcowych arkuszy o wymiarach 30×30 cm do systemu korzeniowego
 • uchwyt na ścianę

ZBR_22n59

 

Komplet nie zawiera roślin.

Zielony Obraz może być podlewany ręcznie lub automatycznie. Zautomatyzowany system nawadniania, zaspokaja podstawowe potrzeby roślin, umożliwiając w znaczny sposób ograniczenie potrzebnych zabiegów pielęgnacyjnych. Woda wchłania się w strukturę włókniny, która żywi rośliny odpowiednią jej dawką. Dzięki specjalnej konstrukcji kieszeni, zewnętrzna obudowa zawsze pozostaje sucha. Przepuszczający powietrze filc nie pozwala korzeniom gnić i pozwala im swobodnie oddychać. Jednak nawet najbardziej zaawansowane systemy, potrzebują w jakimś stopniu ludzkiej ingerencji. Dlatego należy pamiętać o systematycznym sprawdzaniu poziomu wody w zbiorniku – nie może być mniej niż 50% , tak aby jak najdłużej cieszyć się własnym ogrodem na ścianie. Częstotliwość uzupełniania zbiornika wodą, zależy od wielu czynników:

 • stopnia wilgotności w danym pomieszczeniu
 • grupy roślin
 • rodzaju przestrzeni – otwarta/zamknięta
 • nasłonecznienia pomieszczenia

Specyfikacja Obrazu:

 • wymiary: 82x72x6cm
 • waga bez roślin: 5,3kg
 • waga z roślinnym nasadzeniem: do 12 kg
 • kolor ramy: biały połysk

 

SCHEMAT MONTAŻU OBRAZÓW

instrukcja-01
instrukcja-01
« 1 z 6 »
 1. Odmierzamy od podłogi w linii prostej dwa punkty na wysokości 195cm i w odległości 50cm od siebie. Następnie przykładamy uchwyt w poziomie do wcześniej zaznaczonych punktów i odznaczamy miejsca na wiercenie pod kołki. Po wywierceniu otworów, mocujemy uchwyt na wkręty. Obraz jest już gotowy do zawieszenia na ścianie.
 2. Wlewamy 3 litry wody do przeznaczonego do tego zbiornika, który znajduje się w dolnej części ramy. Aby ułatwić sobie ten krok, należy delikatne odchylić włókninę od ramy i wlać wodę.
 3. Teraz należy wykonać test systemu nawadniającego. Podłączamy Obraz do gniazdka (bez czasomierza) na okres  3-5 minut. Po upływie tego czasu,  sprawdzamy czy z wężyka  doprowadzającego wyposażonego w emiter (górna część Obrazu), wydobywa się woda – jeśli tak, to oznacza, że system nie jest zapowietrzony i pracuje poprawnie.
 4. Jeżeli po 5 minutach system nie podlewa, to należy go odpowietrzyć. Wyjmujemy zaślepkę z wężyka (górna części ramy, po lewej stronie) i sprawdzamy, czy woda zaczęła lecieć. Kiedy odpowietrzymy wężyk, zaślepkę należy wstawić z powrotem.
 5. Jeżeli system działa poprawnie, odłączamy wtyczkę od prądu i zaczynamy obsadzać Obraz wybranymi roślinami, postępując zgodnie z instrukcją sadzenia roślin [patrz powyżej].
 6. Następnie podłączamy wtyczkę Obrazu do programatora. Ustawiamy  program podlewania, odpowiedni do rodzaju roślin, które wykorzystaliśmy w aranżacji. Najbardziej optymalnym jest ustawienie cyklu na 20/30 min dziennie, w godzinach porannych.
 7. Ostatnim krokiem jest podłączenie Obrazu wraz z programatorem do gniazdka 230V.

Gratulacje – właśnie samodzielnie wykonałeś swój własny ogród wertykalny! Życzymy miłej zabawy z Zielonym Obrazem.